Komořany - Brankovice 1:4 (0:2)

Netrpělivě očekávaný start nového fotbalového ročníku, okresního přeboru na Vyškovsku je již od minulého víkendu minulostí a fanoušci okresní kopané si zase každý víkend přijdou na své. Po loňském postupu a velké euforii, si svůj první start odehrál I tým Komořan. Během letní přestávky komořanské fotbalisty opustilo duo Fober, Laskaroglu, kteří zamířili do nedalekého Rousínova. Naopak kabinu posílilo hned trio velmi dobrých fotbalistů a futsalistů zároveň. Klub si hodně slibuje od Maria Rábka, Denise Pemla a Ondry Matuly. V čele s novým kapitánem Čempelem a kanonýrem Jakešem, vyzval tým "Komek" soupeře z Brankovic.

Domácí fotbalisté se mohli chlubit jednak dlouhatánskou šňůrou bez porážky a zároveň jednou z nejlepších fanklubů nejen na okrese. Jako na každý domácí zápas navštívilo sportovní areal vice než stovka diváků, kteří se těšili na první start letošní sezóny. Bez zraněného Zbyňka Konečného vstoupili domácí do utkání s elánem, ale byli to hosté, kteří se ujali vedení. V deváte minutě vyběhl pro míč na stranu velkého vápna domácí brankář Ondráš, ale před utočníkem hostí ho získat nedokázal a následně do odkryté branky otevřel skóre Jiří Proniuk. (0:1)

Hosté měli i nadále o něco více ze hry, domácí Komky předčili především v osobních a silových soubojích. Ale I Brankovice měly v defenzivě okénka, kterých se snažil využít kanonýr Martin Jakeš. Ten bohužel pro domácí, ale obě své šance v 19. a 21. minutě neproměnil. Komořany se snažili o svůj typický kombinační fotbal, naopak Brankovice, hráli velmi jednoduchý styl. Dlouhými nákopy, hledali Brankovičtí svoji "Legendu s velkým L" Proniuka. Tento herní styl přinesl mimo jiné i situaci opět gólovou. V 33. minutě se domácí brankář Ondráš, snažil výběhem na hranici šestnáctky řešit chybu obrany, ale u míče byl rychleji hostující Navrátil, který ho obešel a zakončoval do prázdné brány. (0:2)

Ke konci prvního poločasu se zranil nejnebezpečnější hráč Komořan Martin Jakeš, v sestavě ho nahradila letní posila Mario Rábek, který poločas dokončil na levém křídle a na hrot se posunul Miroslav Růžička.

Poločas 0:2

Do druhé půle vstoupili aktivněji hosté z Brankovic a hned v 48. minutě se řítil sám na
Ondráše Novotný, ale domácí brankář udržel svůj tým ve hře. O pět minut později
se situace opakovala jen tentokrát Ondráš vychytal tváří v tvář Matěje Kremra. Na hřišti znatelně chyběl kanonýr Jakeš, ale i přesto se v 57. minutě dostali Komořany do velké příležitosti, když David Petr v dobré střelecké pozici našel ještě lépe postaveného Chelíka, který trefil pouze hostujícího brankáře. V 76. minute útočník Brankovic na levé straně velkého vápna přetlačil domácího stopera Skřivánka a zpětnou přihrávkou našel zakončujícího Aleše Darmovrzala, který se nemílil a zvýšil vedení hostů na rozdíl třídy. (0:3)

Poslední hřebíček do Komořanské rakve přibyl v 82. minutě, Jiří Proniuk u rohového praporku vyškolil dva Komořanské obránce a svým centrem na malém vápně našel opět Aleše Darmovrzala, který hlavou vstřelil svou druhou branku v tomto utkání a navýšil vedení Brankovic na rozdíl čtyř branek. (0:4)

Mohlo být ještě hůře, když v 88. minutě mohl odevzdané domácí hráče dorazit výborně hrající Jiří Proniuk, ale jeho hlavička po standartní situaci skončile vedle Ondrášovi tyče. V poslední minutě základní hrací doby se nakonec dočkali i domácí, standartní situaci z pravé strany zahrával Mirek
Růžička a svou levačkou našel hlavu střídajícího Ondřeje "Matyho" Matuly, který prokázal
cit pro zakončení a snížil na 1:4 z pohledu domácích Komořan. (1:4)

Komořany v prvním utkání v okresního přeboru tahali po většinu zápasu za kratší konec a nedokázali se vyrovnat v osobních soubojích vysokým hráčům soupeře, kteří kromě silových dispozic předvedli i fotbalové kvality. Výborně hrající Proniuk a Darmovzal prokázali velmi dobrou fotbalovou úroveň, byli velmi efektivní a produktivní.

Konec utkání 1:4