SK Pozořice- TJ Komořany 2:6(1:2)

Branky Komořan: Antonín Jakeš 2x, Zbyněk Konečný 2x, Martin Jakeš, Tomáš Chelík

V předposledním kole Miniligy nás čekal přímý souboj o třetí místo s SK Pozořice. Soupeři jsme měli co vracet, když v prvním zápase na našem hřišti získal zaslouženě tři body.

Do zápasu jsme vstoupili výborně, už v sedmé minutě byl v pokutovém území Pozořic faulován Konečný a nabídnutý pokutový kop s přehledem využil Martin Jakeš - 0:1. Konečný v aktivitě pokračoval i nadále a z pravé strany se řítil do nadějné příležitosti, ale bohužel nastřelil pouze brankáře Staňka. Možnost pokutového kopu měli i domácí a Rafaj přesnou střelou nedal hostujícímu gólmanovi šanci - 1:1. Komořany byly i nadále aktivnějším týmem Antonín Jakeš potáhl míč a zpětnou přihrávkou vybídl Martina Jakeše, jenž poslal na Pozořickou bránu slabou střelu mířící do středu brány. Do další příležitosti se dostal opět aktivní Konečný, kdy nejprve střílel z hranice velkého vápna, a následně si brankářem vyražený míč sám doběhl, ale zamířil mimo tři tyče. Domácí spoléhali především na míče za obranu na rychlonohého Kousalíka, ale dobře organizovaná obrana Komořan si s nimi dokázala poradit a do brankových příležitostí soupeře nepouštěla. V 30. minutě se opět připomenul Antonín Jakeš, když se protáhl do dobré střelecké příležitosti, ale těsně minul levou tyč Staňkovi branky. Vše napravil v 37. minutě, když jeho tečovaná střela ze střední vzdálenosti skončila v síti - 1:2.

Poločas 1:2

Druhý poločas začali lépe domácí a brzy se jim podařilo srovnat skóre - 2:2. Komořany to nezaskočilo. Pro svalové problémy sice odstoupil Martin Jakeš, ale na jeho post na hrotu se ze zálohy posunul jmenovec Antonín a výrazně svým pohybem a rychlostí domácím zatápěl. Nejprve dokázal utéct domácí obraně, udělal kličku brankáři a skóroval do prázdné branky - 2:3. O pár minut později opět Antonín Jakeš, chtěl svou gólovou akci napodobit, ale při poslední kličce byl faulován a s nabídnutou penaltou si s přehledem poradil Chelík - 2:4. Poté si vzal slovo Konečný, který samostatný nájezd na pozořickou branku zakončil kličkou brankáři a pohodlným skórování do odkryté branky - 2:5. Stále velice aktivní Atonín Jakeš našel výbornou přihrávkou na velkém vápně střídajícího Malíka, ale ten svoji velice nepovedenou střelu namířil mimo branku domácích. Do velké příležitosti se dostal i další střídající hráč Nohel, který nedokázal z malého vápna usměrnit mezi tři tyče Malíkův centr. Poslední branka padla po nevydařeném dlouhém pasu Skřivánka, o který zabojoval Antonín Jakeš, prodloužil na Konečného a ten z prvního doteku patičkou uzavřel skóre - 2:6.

Konec utkání 6:2

Hráčům se podařilo navázat na poslední dva vydařené výkony a byli jsme lepším mužstvem na hřišti. Aktivní a produktivní byla především dvojice Antonín Jakeš - Zbyněk Konečný, pozitivně se do utkání zapojili i střídající hráči, kterým se podařilo udržet laťku nastavenou základní sestavou. Na druhou stranu, soupeři se utkání úplně nevydařilo, měl nějaké absence, v průběhu první půle přišel o tvořivého Staňka a v zápase hrozil v podstatě jen akcemi exligového Musila.

Autor: Michal Malík