Komořany - FKD

Po debaklu v Křižanovicích si A-mužstvo Komořan chtělo napravit reputaci hned v následujícím utkání. Soupeř naše borce nečekal vůbec jednoduchý, do Komořan zajížděl loňský účastník I.B třídy a v 90. letech prvoligový tým Drnovic. Trenér Svoboda měl kromě střelce Jakeše k dispozici kompletní tým.

Ihned od úvodního hvizdu začali hosté ukazovat svoje kvality a již v první minutě se dostali do stoprocentní šance, ale brankář Ondráš se vytasil tváří v tvář útočníkovi hostů pohotovým zákrokem nohou a následnou dorážku dalšího útočícího hráče zlikvidoval rukou. Drnovice měli nadále více ze hry, drželi míč, kombinovali, ale do vyložených šancí se nedostávali. Komořany po vlažnějším začátku začínali hrozit z brejků. Po jednom takovém v 18. minutě unikl Růžička po levé straně a nádherným centrem za obranu našel nabíhajícího Čempela, jehož zakončení vytlačil výborným zákrokem Hrušák na roh. Domácí to mrzet nemusel, rohový kop zatočil směrem do branky kapitán Čempel a Matula prodloužil hlavou míč přesně k Hrušákově tyči -  1:0. Obraz utkání se ani po první brance neměnil, hosté drželi míč, snažili se o vyrovnání a domácí hrozili z brejků. V 30. minutě se po průnikové přihrávce do dalšího šance dostal velice aktivní Čempel, ale bohužel mířil jen do středu branky. Když už to vypadalo, že Drnovice konečně překonají obranu Komořan a pozorného brankáře Ondráše, zachránil situaci stoper Skřivánek, který vykopl míč mířící do prázdné brány. Do kabin se tak odcházel za příznivého stavu pro domácí.

Poločas 1:0

Druhou půli začali hosté podobně jako tu první, ve 46. minut vyslal záložník Drnovic v dobré pozici na velkém vápně nedůraznou střelu na střed brány, se kterou neměl Ondráš sebemenší problémy. V 50. minutě odhlavičkoval centr hostů Skřivánek pouze na velké vápno, kde se zmocnili míče hosté a nebezpečná střela skončila těsně nad brankou domácích. O pět minut později podběhl Ondráš prudký centr z pravé stran, následnou střelu do odkryté brány naštěstí zablokovala dobře postavená obrana Komořan. Tlak Drnovic sílil, domácím docházely síly a nebyli schopni podporovat na hrotu odříznutého Růžičku. V 60. minutě se jeden brejk vydařil, Hýzl vyslal nádherný pas za obranu, míče se zmocnil Růžička, utekl obráncům, obešel brankáře Hrušáka, ale jeho zakončení do odkryté branky zvládl vykopnout vracející se obránce Drnovic. Následný přetažený rohový kop vracel před branku Šimáček přímo před Matulu, který z bezprostřední blízkosti trestuhodně přestřelil odkrytou branku. Bohužel i dnes platilo staré fotbalové pravidlo "nedáš, dostaneš!" V 70. minutě vyslal z pravé strany lehkou střelu hostující střelec Handl, Ondrášovi se nešťastně odrazila od ruky přímo mezi nohy a pomalu doputovala do brány - 1:1. Drnovice byly jako polité živou vodou a tlačili se do dalších šancí. V 76. minutě se ocitl hostující útočník sám před Ondrášem, ten jeho střelu vyrazil, ale z následné dorážky se již Ševčík nemýlil - 1:2. Následně trenér Svoboda provedl několik střídání a Komořany se ve zbývajícím čase pokoušeli o vyrovnání, do výraznějších šancí se již nedostali a za zmínku stojí pouze hlavička Matuly, která mířila mimo tři tyče.

Komořany podruhé za sebou odchází z utkání bez bodů, i když v tomto případě k nim měly výrazně blíže. Hosté byli sice kombinačně vyspělejší, ale domácí hráli 60. minut výborně takticky. Utkáni zlomily dvě neproměněné příležitosti mezi 60. a 70. minutou a následný nešťastný gól na 1:1. Nezbývá než se příští týden pokusit o nějaký bod na půdě vedoucího Slavkova u Brna.

Konec utkání 1:2

Autor: Michal Malík