TJ Komořany - SK Pozořice 2:4(0:4)

Branky: Martin Jakeš, Zbyněk Konečný - Matěj Kousalík 2x, Lukáš Rafaj, Tomáš Slavík

Ve druhem kole MINILIGY přijel na naše hřiště účastník Okresního přeboru Brno-venkov. Trenér Paulík měl tentokrát k dispozici téměř kompletní kádr s napěchovanou lavičkou "náhradníků".

První poločas Komořany zahájily v rozestavení 4-4-2 s vysokými útočníky Jakešem a Jakubčíkem. Pozořice se od začátku zdáli o něco pohyblivější, ale první náznak šance měl Jakeš když se po dlouhé přihrávce výborně natlačil před obránce, ale pod tlakem již dokázal zakončit pouze do hostujícího brankáře.  Poté už se dostal do šance z pravé strany hostující střelec Kousalík a domácího brankáře prostřeli mezi nohy - 0:1. Hosté byli aktivnější i nadále a po sražené střele obranou Komořan zakončoval do odkryté brány Rafaj - 0:2. Fanouškům na tribuně, ale jistě i komořanským hráčům se hned vybavil špatný start z minulého kola v Dražovic. Ještě více jim ho připomněl jeden z nejzkušenějších hráčů Pozořic - Tomáš Slavík, který po zpětné přihrávce z levé strany vymetl pravou šibenici na bráně Nikolase Laskarogla - 0:3. Ještě do poločasu nešťastné domácí dorazil svou druhou a celkově čtvrtou brankou v zápase, po krásném centru Adámka hlavičkující Kousalík - 0:4.

Poločas 0:4

Do druhého poločasu poslal trenér Paulík obměněnou sestavu a také pozměnil rozestavení, což velice brzy neslo svoje ovoce.  Komořany se začali lépe pohybovat, přidali na agresivitě i sebevědomí. A na hřišti se začalo často jiskřit. Snížení proběhlo po osvědčené ose Konečný - Jakeš, když prvně jmenovaný unikl po pravé straně, ve střelecké pozici našel Jakeše a ten chladnokrevně zakončil - 1:4. Obraz hry se rázem začal obracet a více ze hry měly Komořany. Druhou branku měl na svědomí opět Konečný, nejprve zakončil z pravé straně přímo do brankáře hostí, po závaru se míč však odrazil znovu ke kopačkám Konečného a tentokrát už krásnou střelou zpoza šestnáctky nedal brankáři Bambáskovi šanci - 2:4. Domácí se dále tlačili dopředu za kontaktním gólem. Diváci již dokonce zdvihali ruce, ale hra byla přerušena pro faul na hostujícího brankáře. Další branky už nepadli a proto hosté z Pozořic odvezli tři body za vítězství 2:4.

Utkání ukázalo hromadu nedostatků, hlavně v prvním poločase, ale naopak nadějné výkony hráčů, kteří nastoupili do půle druhé a na kterých se dá v dalších zápasech určitě stavět.

Konec utkání 2:4

Autor: Michal Malík