Letonice - Komořany

V posledním kole byl na programu "šestibodový" zápas v Letonicích. V případě výhry se Komořany mohly odtrhnout od spodku tabulky a začlenit se do jejího středu, naopak v případě prohry by se soupeř přiblížil na dva body a Komořany se pro jarní část sezony přihlásily ke skupince bojující o záchranu. Do utkání jsme vstoupili s novou posilou na brankářském postu. Jedná se o zkušeného brankáře Jana Blažka, který v minulosti působil např. ve Spartě Brno, Kyjově nebo Slovanu Rosice.

Začátek utkání příliš fotbalové krásy nepřinesl, domácí se snažili hrát nakopávané míče na své útočníky, hosté se nebyli schopni dostat do tempa zápasu. První vážnější akce se odehrála v 11. minutě, hostující Konečný našel přihrávkou do strany Jakeše, následoval centr na Růžičku, který pod tlakem obránce přehodil brankáře, ale mezi tři tyče se jeho pokus nevešel. V 18. minutě se po chybné rozehrávce Skřivánka dostala k míči záloha Letonic, dobrým míčem za obranu našla Svobodu a ten svým přesným zakončením k tyči nedal Blažkovi sebemenší šanci - 1:0. V první půli už jen dvakrát zahrozili hosté z přímých kopů, prvnímu v podání Jakeše scházela razance i přesnost, druhý v podání Růžičky byl nebezpečnější, ale Rotrekl jej dokázal vytěsnit nohou.

Poločas 1:0

Do druhé půle nastoupili aktivnější hosté s velkou snahou o vyrovnání, ale často je sráželi nepřesnosti v rozehrávce. Do obrovské příležitosti se dostal po rohovém kopu v 51. Peml, ale odkrytou branku bohužel překopl. O pět minut později unikl po pravé straně Jakeš, našel před bránou volného Konečného, ale toho teč domácího obránce rozhodila na tolik, že jeho zakončení k Rotreklovi téměř nedoskákalo. Poté zahrozili i domácí, ale Blažek nebezpečnou střelu z 20 metrů bravurním zákrokem vytáhl na roh. Po rozehraném rohu na krátko v podání Komořan přišel přetažený centr na Jakeše, jenž hlavou vrátil před bránu nepřesně zakončujícímu  Šimáčkovi. Poslední a snad i největší šanci zápasu měl po individuálním průniku hostující Jakeš, ale v souboji tváří v tvář ho fantastickým reflexem vychytal Rotrekl. V posledních minutách zápasu se Komořany snažily o vyrovnání, ale i přes řadu centrů ze standardních situací se do vážnějších šancích už nedostali.

V chladném listopadovém počasí bylo k vidění utkání nevalné kvality, ani jeden tým nepředvedl příliš fotbalovosti a i přes mírné zlepšení ve druhém poločase odjíždí hosté bez bodu. Situace v tabulce se po konci podzimu velice vyrovnala a týmy od 9. do 14. místa dělí pouhých pět bodů. Tento stav slibuje zajímavé souboje namočených týmů v jarní části.