TJ Komořany - TJ Dražovice 4:2(1:1)

Branky: Kervitcer 2x, Čempel, Š. Paulík - Levíček

Odvetné zápasy MINILIGY zahájilo Komořanské áčko na domácí půdě proti Dražovicím, kterým mělo z prvního utkání co vracet. Do utkání jsme vstoupili s netradičními krajnímy beky Štěpánem Paulíkem a Davidem Petrem. Do útoku se postavil vedle Martina Jakeše Petr Kervitcer, který v tomto utkání po domluvě s trenérem Paulíkem vypomohl. Hostující Dražovice se museli vypořádat s absencí tvůrce hry Vlacha.

Komořany do zápasu vstoupily skvěle. Hned v první minutě vybojoval Konečný míč, přihrál Jakešovi, ten se uvolnil kolem bránícího hráče a krásnou uličkou našel nabíhajícího Kervitcera. Vyhlášený střelec se neukvapil, zasekl před dotírajícím obráncem, následně položil brankáře hostí a skóroval do odkryté brány - 1:0. Do další příležitosti se dostal Jakeš, ale hradbu těl před bránou Dražovic nedokázal prostřelit. Krásnou křižnou přihrávkou "šajtlí" na Chelíka se prezentoval z netradičního postu Štěpán Paulík, Chelík se bohužel tváří v tvář brankáři neprosadil. V průběhu se probrali i hosté, kterým chyběla rozehrávka a myšlenky absentujícího Vlacha. Přesto se v 35. minutě po rohovém kopu dostali do nadějné příležitosti, ale míč těsně minul tyčku brány Laskarogla. O dvě minuty později už musel zasahovat domácí strážce svatyně, když nebezpečnou střelu jen vyrazil, ale obrana si s následnou dorážkou dokázala poradit. Hostům se nakonec přece jen podařilo vyrovnat. Ve 43. minutě přišli Komořany po neodpískaném faulu na Šimáčka o míč, Dražovice míč ihned přenesli na nabíhajícího Levíčka, který se z očí do očí Laskaroglovi nemílil - 1:1.

Poločas 1:1

Do druhé půle nastoupili domácí s podobnou chutí jako do té první. Ve 47. minutě Paulíkova nebezpečná střela z přímého kopu skončila po teči jednoho z hráčů ve zdi v síti - 2:1.  V 51. minutě vyslal parádní centr od levé postranní čáry aktivní Paulík a pro Kervitcera již nebyl problém ho usměrnit hlavou za záda hostujícího brankáře - 3:1.  Čtvrtý gól přidal po krásnem pasu za obranu Chelíka efektním lobem kapitán Milan Čempel - 4:1. Hostům se podařilo ještě v 80. minutě snížit, když Čempela svým lobem napodobil hostující Sedlák - 4:2.

V utkání se podařilo navázat na středeční přátelský zápas s Rousínovem, ve kterém už se projevovalo zlepšení oproti předchozím zápasům a konečně jsem v rámci MINILIGY získali body, navíc po výkonu, za který si je mužstvo opravdu zasloužilo.

Konec utkání 4:2

Autor: Michal Malík