Rousínov 'B' - Komořany 1:1 (0:0)

V pátem kole, čtvrtém hraném zajížděly Komořany do Rousínova, kde na ně čekala místní rezerva. Předzápasové prognózy nezněly příliš růžově, Komořany měly na seznamu stále pár zraněných, a v kuloárech se hovořilo , že Rousínov bude posílen o hráče A mužstva. Do zápasu nastoupila totožná sestava jako v zápase s Dražovicemi a prognózy se potvrdily.Trenér Kalousek měl k dispozici hned 6 hráčů, kteří v sobotu odehráli utkání krajského přeboru.

Začátek utkání se vyznačoval velkou bojovnosti, lépe začaly Komořany které se nezalekly soupeře a nepříjemně zatápěly obraně domácích. V tomto duchu pokračoval celý první poločas. Domácím to na kopačkách nelepilo a hosté zodpovědně a poctivě dodržovali taktiku určenou trenérem Svobodou. Za zmínku z první půle stojí jen 2x nesprávně odmávaný offside, jak na hostující, tak na domácí straně, čímž byly zastaveny velmi zajímavé brankové příležitosti.

Poločas 0:0

Druhá půle byla už jiná káva. Trenér hostů poslal do hry za střídajícího Chelíka bývalého hráče Tatranu Matějíčka, který měl velkou motivaci se na hřišti ukázat. Domácí se zklidnili na míči a po většinu času lépe kombinovali a hrozili dlouhými míči za obranu hostů. Asi v 55 min. se zaskvěl skvělou robinzonádou brankář Ondráš, který neskutečně vytáhl střelu domácího útočníka z velkého vápna. Poctivou přístupem a bojovností se do vedení nakonec dostali Komořanští. Krásného banána poslal do branky domácího Fládra v 58. minutě střelec Růžička, který si 25 metrů od soupeřovi brány náramně poradil se skákavým balónem a nechytatelně zavěsil - 0:1. V 70 minutě rozhodčí daroval po obyčejném střetu domácím penaltu, která se po prvním pokusu nechala opakovat, ale Ondráš byl na svém místě a zlikvidoval ji. V 80 minutě byl po druhé žluté kartě vyloučen domácí Hartl, který se pravděpodobně zapíše do historie fotbalu, jelikož dostal druhou červenou kartu během 48 hodin. Už se zdálo, že Komořany vedení udrží, ale při posledním nákopu v 92. minutě udělal velkou chybu hostující Jakeš, který byl na hřišti teprve 3 minuty, když ve vlastním vápně fauloval domácího hráče a byla nařízena druhá penalta. Tu i přes opětovné opakování domácí Tatran využil a vyrovnal tím na konečných 1:1

Ohlasy po utkání:

Hráč utkání Ondráš Roman : Přijeli jsme do Rousínova bojovat a pokusit se o nějaký bodík, po průběhu zápasu jsme trošku zklamaní jak to nakonec dopadlo, ale bod s pokorou bereme.

Defenzivní štít Jara Kristek : Odehráli jsme dobré utkání, škoda že nebereme 3 body, ale je to fotbal a jedeme dál. Připravíme se na domácí zápas s Otnicemi, kde musíme naplno bodovat. Chtěl bych poděkovat za celé mužstvo všem divákům, kteří nás přijeli podpořit, bylo jich hodně a za to jim ještě jednou moc děkujeme a věříme, že nás nadále budou v tak hojném počtu podporovat.

Konec utkání 1:1

Autor: Martin Jakeš