Komořany - Pustiměř

V posledním domácím utkání zavítal do Komořan soupeř s Pustiměře nacházející se v tabulce tři body před naším týmem. Na marodce stále zůstává brankář Ondráš, kterého nahradil v bráně krajní obránce/záložník Chelík. Tým v tomto utkání vedl David Petr ve spolupráci s Patrikem Patakim, který Komořanům zatím vypomáhal s tréninkovými jednotkami a vedení se ho snaží získat na post hlavního trenéra.

V úvodu utkání byli nebezpečnější hosté, kteří hrozili především z levé strany, kde domácím zatápěl křídelník Petr Snídal a také nebezpečně zahrávané standardní situace kapitána hostí Michaela Smejkala. Domácí se k soupeřově bráně dostávali především individuálními akcemi Konečného, kterým ale většinou scházela přesnější finální přihrávka. Po jednom z rohů hostujícího týmu domácí Šimáček hlavou na přední tyči pouze přizvedl míč a nabíhající Hradil ho uklidil do Chelíkovi branky - 0:1. První půle pokračovala v podobném duchu s častými souboji ve středu hřiště a zajímavými akcemi spíše z křídelních prostor. Domácí se k vyrovnání poprvé přiblížili při střele Jakeše, kterou brankář Kotulán vytěsnil. Když už vše vypadlo, že hosté půjdou do šaten s nejtěsnějším vedením, vyzval kapitán Čempel pasem za obranu Konečného, který prvním dotekem krásně přehodil vybíhajícího Kotulána - 1:1

Poločas 1:1

V druhém poločase se obraz hry výrazně změnil, hosté do něj nastoupili bez aktivního Snídala a domácí přidali na pohybu a nasazení což začalo brzy přinášet svoje ovoce. V 56. minutě pronikal směrem k bráně Pustiměře Růžička, ale před pokutovým územím byl zastaven nedovoleně. K přímému kopu z výhodné vzdálenosti se postavil Jakeš, chytře prostřelil špatně postavenou zeď a překonal hostujícího brankáře - 1:2. Domácí byli i nadále aktivnější, Růžička vyslal z levé strany krásnou přihrávku za obranu na Jakeše, ale ten bohužel podruhé vsítit nedokázal. O chvíli později si aktéři předchozí akce role vyměnili, z pravé strany přihrával Jakeš na Růžičku a ten rozvlnil pouze boční síť hostující branky. Další slibnou akci potáhl po pravé straně Konečný, ale místo přihrávky na volného Jakeše zvolil střelu, s jejíž zneškodněním neměl Kotulán sebemenší problém. Po sérii promarněných příležitostí přišel trest na druhé straně, nedorozumění brankáře Chelíka s obranou dokázal využít Martínez a v 82. minutě vyrovnal na 2:2. Domácí ještě zahrozil a sahali po třech bodech, Růžička vybojoval na pravém křídle svým napadáním míč pro střídajícího Ondráše, ten nabil do prostoru na hranici šestnáctky volnému Jakešovi, jehož střela z první bohužel těsně minula soupeřovu branku. Další příležitosti už nebyli ani na jedné straně a soupeři si tedy rozdělili po jednom bodu.

Po vlažnějším začátku, kdy byl soupeř z Pustiměře nebezpečnější se Komořany postupně dostávali do hry a ve druhé půli měli více brankových příležitostí. Vzhledem k průběhu utkání je jeden bod nakonec spíše ztrátou. V tabulce jsou Komořany s 15 body na 9. příčce, nejbližší tabulkoví sousedé Otnice a Švabenice mají rovněž 15 bodů, a proto bude velice důležité přivést nějaké body z posledního podzimního utkání v Letonicích.

Konec utkání 2:2

Autor: Michal Malík