Komořany - Otnice 1:0 (1:0)

V neděli po komořanských hodech zavítal na naše hřiště celek Otnic. Tento soupeř se v loňské sezóně umístil na 9. místě a fanoušci mohli očekávat další vyrovnaný a bojovný zápas okresního přeboru. Z marodky hlásili návrat Martin Jakeš a David Petr, zasáhnout do zápasu byl z lavičky náhradníku již připraven také Denis Peml. Naopak zraněná achillova šlacha stále nepustila do hry kapitána Milana Čempela. Z důvodu dovolených absentovali také obránci Jiří Hýzl a Mario Rábek. Vzhledem k těmto skutečnostem zvolil trenér Pavel Svoboda tentokrát rozestavení 4-4-2, ve kterém tým přivezl tři body z Němčan.

Utkání začalo svižně a hned ve druhé minutě vyslal svou obávanou levačkou z přímého kopu nebezpečný střílený centr Růžička, ten však žádného ze spoluhráčů nenašel. V 10. minutě se osmělili poprvé hosté, dlouhý míč prodloužil hlavou zkušený kanonýr Kašpařík na Zdeňka Rafaje ten obešel kapitána Skřivánka, ale Ondráš jeho zakončení vyrazil do bezpečí. Domácí se snažili více kombinovat, hosté hráli jednodušeji a směřovali své dlouhé míče na Kašpaříka.  Na tohoto hráče směřovala také většina centrů z rohových a přímých kopů, ale svědomitě ho strážil stoper Komořan Šimáček. Ve 20. minutě nebezpečně vystřelil Růžička, brankař Navrátil střelu vyrazil k Jakešovi, kterému dorážka v nadějné pozici sjela po placírce a brankář Otnic s ní neměl sebemenší problém. V 37. minutě zahrávaly Komořany roh, hostům se jej podařilo odvrátit pouze k číhajícímu Nohelovi a ten s notnou dávkou štěstí dopravil tečovanou střelou míč za záda brankáře Navrátila - 1:0. Hosté chtěli ihned vyrovnat a nebezpečně vypadající střela skončila v síti Ondrášovi brány, ale pouze z vnější strany. Do kabin odcházeli tedy spokojenější domácí s nejtěsnějším možným vedením.

Poločas 1:0

Do druhého poločasu vstoupili aktivně domácí, v 54. minutě nebezpečně po individuální akci vystřelil Konečný, jeho střelu brankář vyrazil. Komořany měly několik nadějných přečíslení, ale nedařila se jim vyřešit finální přihrávka. Udeřit mohlo na druhé straně, když v 59. minutě vyrazil Ondráš přímý kop a hostující útočník minul odkrytou bránu. Domácí to nerozhodilo a nadále byli aktivnější, Jakeš v nadějné šanci střílel vysoko nad a o chvíli později Nohel po nahrávce Konečného našel pouze rukavice Navrátila. V 67. minutě se nepřesnou  střelou ze střední vzdálenosti prezentoval jinak výborně hrající Matula. Blízko k druhému gólu byl unikající Růžička, který se v 70. minutě řítil sám na bránu, ale hostující Daňhel ho před hranicí šestnáctky fauloval, za což si prohlédl červenou kartu. K přímému kopu se postavil domácí kanonýr Jakeš, ale zakončil ho nepovedenou střelou mimo bránu Otnic. Napravit svůj nezdar se pokusil o minutu později, jeho výrazně povedenější střelu do spodního rohu brány se podařilo Navrátilovi vyrazit. Otnicím jako by vyloučení hráče prospělo a v poslední čtvrthodince začali domácí přehrávat. Ze série několika nadějných šancí a náznaků skončila nejnebezpečnější na břevně Ondrášovi svatyně. Komořany příznivý stav uhájily a díky vítězné brance Nohela si připisují další tři body.

Konec utkání 1:0

Autor: Michal Malík