Komořany - Švabenice

Po sérii špatných výsledků přivítaly Komořany na domácím hřišti tabulkového souseda ze Švabenic. Po třech prohrách bylo nutné bodovat, absence bohužel nedávali domácím nejlepší vyhlídky. Na marodce se nacházel brankář Ondráš, nebo obránci Skřivánek, Rábek a Tůma. Trenér Svoboda tedy zvolil rozestavení 4-4-2 s "hroťákem" Jakešem na stoperu a defensivním štítem Matulou na levém beku .

Hosté ze začátku utkání více drželi míč a snažili se kombinovat, naopak domácí působily v kompaktním bloku a po zisku míče se snažili o přímočaré akce k soupeřově brance. Jednu takovou akci začal Růžička, který našel přihrávkou na levé straně Konečného, jenž místo přihrávky na volného Čempela volil individuální řešení a vylámal si zuby na brankáři Rausovi. V 15. minutě po výborném napadání získal míč Růžička přihrál opět na Konečného, který centrem našel osamoceného Nohela jenž z první nastřelil nohy pozorného Rause. Do třetice už vzal vše na sebe aktivní Růžička a krásnou střelou z dvaceti metrů vyhnal všechny pavouky z pravého horního rohu branky Švabenic - 1:0. Hosté se pokoušeli o rychlé vyrovnání, ale nebezpečná střela ze střední vzdálenosti těsně minula Chelíkovu branku. V 33. minutě se ocitl hostující útočník v obrovské šanci, kterou Chelík skvělým zákrokem vyrazil na roh, po kterém se nejlépe ve skrumáži zorientoval Navrátil a nedal Chelíkovi šanci - 1:1. Švabenice se z vyrovnání neradovali dlouho, hned po dvou minutách se po pasu za obranu ocitl sám před brankářem pro dnešek stoper Jakeš a i s přispěním teče brankáře vrátil vedení na stranu Komořan - 2:1. Festival brankových příležitostí pokračoval na druhé straně, když hostující útočník tváří v tvář Chelíkovi minul branku. Hosté se přecejen dočkali, v 38. minutě po zpětné přihrávce z pravé strany nechytatelně zakončil Novotný do šibenice - 2:2.

Poločas 2:2

Do druhé půle vletěli domácí jako velká voda. Po kombinaci až od brankáře Chelíka přes kompletní obranu a střed zálohy se řítil sám na brankáře Růžička, bohužel si míč příliš pokopl a Raus jeho šanci zmařil. O minutu později našel zpětnou přihrávkou Jakeš, který se do druhé půle vrátil na svůj přirozený post na hrotu Růžičku, ale jeho střelu brankář vytěsnil mimo tři tyče. V padesáté minutě se aktivní Jakeš na hranici pokutového území prohnal kolem hostujícího obránce, který ho srazil k zemi. Při následném pokutovém kopu poslal Čempel brankáře na druhou stranu a poslal Komořany opět do vedení - 3:2. V 63. poslal krásný přízemní centr na Konečného Růžička, Konečný už pouze uklidil míč do prázdné brány - 4:2. Hosté měl příležitost snížit, ale jejich útočník ve stoprocentní šanci přestřelil prázdnou branku. Tak přišel trest na druhé straně, Růžička našel Konečného a ten suverénně přehodil brankáře - 5:2. V 74. minutě byl kapitán Čempel faulován hostujícím brankářem a z následného pokutového kopu uzavřel skóre zápasu Jakeš.

Komořanští si šli od začátku utkání pro důležité tři body, i když po první půli bylo skóre vyrovnané byli domácí o něco lepším týmem a hosté vždy jen dotahovali. Druhá půle už byla plně v režii Komořan a střelecky se o to postaralo prozatím v okresu spící trio střelců Růžička, Jakeš, Konečný.

Konec utkání 6:2

Autor: Michal Malík