Němčany - Komořany 0:2 (0:1)

Zápas okresních nováčků měl jednoznačného vítěze. O ten se společně postarali nejstarší a nejmladší hráč hostujících Komořan

Domácí NĚMČANY, stejně tak i hostující KOMOŘANY v loňské sezóně dominovaly svým soutěžím, porážely jednoho za druhým rozdílem třídy. Nebylo velkým překvapením, že se oba celky potkají v jedné soutěži. Los 2. kolo okresního fotbalu svedl k souboji právě zmiňované soupeře. Hostující Komky vyběhly k utkání v čele s kapitánem Čempelem, bez zraněného Jakeše. Zraněné rameno kanonýra Konečného se velmi rychle uzdravilo a tak nic nebránilo k poměření sil a aktuální formy

Utkání na Němčanském hřišti menších rozměrů s řadou nerovností začalo dle očekávání bojovnou hrou plnou soubojů a vysokých míčů. Hosté z Komořan se snažili hrát více kombinačně a brzo to začalo přinášet první náznaky šancí. Nejprve nepřesně zakončil Čempel. Kdy po Konečného přihrávce a následného Růžičkového centru, Chelík trefil levačkou dobře postaveného brankáře a ve velké šanci prozatím selhal. Domácí zahrozili hlavičkou Kaluži, která minula Ondrášovu branku a neznamenala žádné vysoké riziko. Velice aktivní byl zejména hostující Konečný, který svému týmu v prvním kole chyběl pro zranění ramene, které mu neumožnilo pomoci svému týmu. Bohužel z pohledu Komořan, jeho dva střelecké pokusy postrádaly větší důraz a přesnost.

Jeden z klíčových momentů utkání se odehrál v 32. minutě, kdy defenzíva hostujících Komořan špatně přebrala hráče domácích. Výsledkem tohoto nedorozumění byl sólový nájezd střelce domácích Kaluži, který obešel i brankáře hostů Ondráše, poslal míč do brány, který tam bohužel pro něj nedoputoval. Zasloužil se o to excelentně hrající stoper Tomáš Šíma Šimáček, který nejen zabránil jasnému gólu, ale ještě zneškodnil i následnou dorážku domácích.  "Šimi odehrál výborný zápas a mohli jsme se na něj spolehnout. Patří k veteránům, ale zároveň jsou pro nás jeho zkušenosti nepostradatelné" vysekl poklonu svému spoluhráči pozdější hrdina utkání Jirka "Ninja" Nohel

Nedáš, dostaneš... Jakoby viselo ve vzduchu, což potvrdila i 39. minuta hry. Po levé straně se dral do zakončení Růžička, jeho střelu gólman vyrazil a Chelík z dorážky nastřelil obránce Němčan. Další promarněná šance hostů, to je ale nemuselo mrzet dlouho, protože o minutu později zahrozily aktivní Komořany znovu a tentokrát úspěšně. Těsně před přestávkou se k míči dostala "Komořanská legenda" a pravděpodobně jeden z nejstarších hráčů v okrese Jirka Nohel a opět mladým ukázal, jak se to má dělat. Asi dvacet metrů od soupeřovi brány, si chytře obhodil soupeře a jeho následná střela skončila za pomocí teče domácí obrany v bráně. Data byla jasná, 40. minuta hry, gól Komořan Nohel, stav utkání Němčany - Komky (0:1) .

"V mém věku už mě fotbal bolí, některým klukům bych mohl dělat tátu. O to víc si to užívám a když se mi náhodou podaří vstřelit branku, tak si to zákonitě užívám" řekl po zápase velmi skromně "Ninja z Komek"

Poločas 0:1

Do druhé půle nastoupili Komořany opět jako aktivnější celek a s velkou chutí zápas rozhodnout. Ve 49. minutě hráč utkání Jirka Nohel levačkou zazvonil na tyč u levé šibenice Sádlíkovi branky a velmi aktivní Tomáš Chelík pohotovou dorážkou zvýšil na 0:2. Z nenápadné akce byl najednou dvoubrankový rozdíl.

Rozjetí hosté cítili šanci se znovu prosadit a chtěli využít zklamání domácích z obdržených branek a dostávali se postupně do dalších šancí. Za zmínku stojí ta ze 54. minuty, kdy po individuální akci vybídl Konečný ke skórování novopečeného kapitána a lídra Komořan Milana Čempela, ten ale trefil přímo na středu stojícího brankáře. O chvíli později se opět nepostradatelný člen kádru hostů Zbyněk Konečný řítil sám na brankáře, ale pro signalizovaný ofside se v akci dále nepokračovalo. Malinko tento výrok pozvedl vášně, ale jinak tohle poklidné utkání pokračovalo dále. Ve vyložené příležitosti se následně ocitl s chutí hrající patriot Konečný. Ten svoji možnost neproměnil, ale nutno hlasitě pochválit "Ružu", který celou šanci připravil po svém dravém, individuální průniku mezi domácími beky, uplatnil svůj velký důraz a vytvořil velkou šanci svému parťákovi z útoku. Domácí hráči se do větších šancí nedostávali, výjimkou byla hrozba jen Kaluži, který utekl Hýzlovi, ale jeho zpětnou přihrávku odehrál na přední tyči skluzem stoper Komek David Skřivánek.

V 69. minutě byl po zákroku na Tomáše Chelíka, po druhé žluté kartě vyloučen domácí hráč Ledvina a zdálo se, že je rozhodnuto. Opak byl pravdu a paradoxně se v deseti dostávali domácí do více možností, jak ohrozit Ondrášovi svatyni. Ale každá slibně se rozvíjející příležitost skončila hned, jak začala. Naopak vedení mohlo ještě zvýšit duo Chelík - Růžička, ale nakonec se to nepovedlo ani jednomu.  Vzhledem k tomu, že se již nic zásadního nestalo, tak bylo utkání po uplynutí řádné hrací doby ukončen a v kabině hostů z Komek mohli začít po zápasové oslavy. Aby ne, právem si odvážejí tři body, které mají cenu šesti a rozhodně budou v celkovém součtu důležité. Následující utkání čekají Komořany nevyzpytatelné Dražovice a touto výhrou můžou jít Komky do zápasu o něco klidněji.

Konec utkání 0:2