Křižanovice - Komořany 6:1 (4:0)

K již šestému utkání okresního přeboru zajíždělo komořanské áčko na hřiště Křižanovic. Soupeř měl vyrovnanou bilanci dvou vítězství, jedné remízy a dvou proher při skóre 14:14. Především skóre dávalo tušit, že se jedná o ofensivně laděný tým. Na marodce týmu už zůstal pouze kapitán Milan Čempel, který byl sice na lavici náhradníků, ale nebyl ještě v zápasové kondici, druhou absencí byl z důvodu dovolené krajní záložník či obránce Tomáš Chelík, kterého v základní sestavě nahradil Jiří Hýzl.

Křižanovice do utkání nastoupily velice aktivně a hned v 6. minutě napřáhl z 25 metrů Kiryl Shkirich, jeho střela před Ondrášem zaplavala a skončila v síti - 1:0. Domácí nepolevovali ani po první brance a o pět minut později se řítil domácí útočník z pravé strany na Ondráše, ten jeho střelu vyrazil a dorážka dalšího z domácích mířila nad. V 15. minutě unikl záložník Křížanovic po pravé straně, zpětnou přihrávkou našel na šestnáctce volného Přikryla, který z první technickou střelou zvýšil na 2:0. O tři minuty později bylo ještě hůř, vše začalo nepřesnou rozehrávkou obrany na Konečného, kterou získali domácí a následně ze středu hřiště přesně mířenou střelou o tyč zvýšil Kroupa na 3:0.  Ve 20. minutě chybně rozehrál Skřivánek, Křižanovice přenesli rychle hru na pravou stranu, odkud přišel přesný centr na hlavou skórujícího Kroupu - 4:0. Po čtvrté brance se tlak domácích uklidnil a začali se do hry dostávat i hosté. První se do příležitosti dostal Jakeš, který se protlačil po centru zprava přes oba stopery, ale zakončil mimo tři tyče. V 34. minutě se dostával do slibné příležitosti hostující Růžička a po zákroku domácího obránce se fanoušci Komořan dožadoval penalty, ale píšťalka rozhodčího zůstala němá. Hned poté se znovu připomněli domácí, když po krásné kombinaci, obešel útočník Ondráše, následně jeho laxní zakončení z prázdné brány vykopl výborně se vracející Skřivánek. Do konce poločasu se ještě za hosty dostal do dvou náznaků šancí Konečný, ale brankář Mihok ve spolupráci s obranou tyto akce s přehledem eliminovali. Domácí ještě nastřelili po chybně sehraném ofsajd systému Komořan tyč a šlo se do kabin.

Poločas 4:0

Druhá půle začala tak jak skončila první, po přihrávce z pravé strany na velké vápno zakončoval těsně vedle domácí záložník Shkirich. V 57. Podběhl dlouhý míč Kristek, Přikrylovu střelu Ondráš vyrazil, ale na dorážku Mamokina byl již krátký - 5:0. Po páté brance se hra vlivem polevení domácích i střídání a taktických změn hostujícího trenéra Svobody vyrovnala. V 58. minutě přihrál Jakeš nabíhajícímu Konečnému a ten střelou z pravé strany zaznamenal čestnou branku pro Komořany - 5:1. Menší příležitosti měli za hosty ještě Matějíček, který branku přestřelil a Jakeš, který trefil brankáře. Konečné skóre tedy musel symbolicky určit nejlepší hráč na hřišti Kiryl Shkirich a nebylo to po ledajaké akci. Na polovině Komořan se dostal k míči, obešel tři bránící hráče, následně i brankáře Ondráše a skóroval do odkryté brány - 6:1

Utkání skončilo zaslouženým "debaklem", hráči Křížanovic byli od začátku rychlejší, důraznější i fotbalovější a utkání jasně ovládli. Nezbývá, než si vzít z utkání ponaučení, zvýšit tréninkové i zápasové nasazení a porvat se o další body hned v nejbližším zápase.

Autor: Michal Malík